Cebit                 

 

 

 

              

 

                                    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
.

Ekim-2007'de başlayan ve Türkiye'deki birçok üniversiteden 103 çalışma grubunun katıldığı "Türkiye İşlemcisini Tasarlıyor" yarışmasına Ege Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü adına 8 adet proje çalışmasıyla katılım yapılmıştır. Yapılan ön değerlendirmeler sonucu finale kalanlar http://www.cpu-turkey.com/ internet sitesinde açıklandığı üzere “Fiziksel İşlemci Tasarımı” kategorisinde finale kalan son 7 adet çalışma içerisinde 2 adet projemizle, “Sanal İşlemci Tasarımı” kategorisinde finale kalanlarda ise 3 adet projeyle final değerlendirmesine alınmaya hak kazanmıştır. Yarışma sonucu projelerimiz mansiyon ödülü kazanmıştır.

CeBIT Bilişim Eurasia, bu yıl İş Dünyası, Dijital Yaşam, Telekomünikasyon ve Ev Elektroniği olmak üzere dört ana bölümde toplanacaktır. Ayrıca Gelecek Parkı, İnovasyon, Yazılım, Mobil İş Çözümleri, Kamu Sektörü, İş ve Kariyer, Ülke Güvenliği ve eSağlık olmak üzere 8 adet Tematik Bölüm yer alacaktır. 4. Salon içinde yer alacak İnovasyon Bölgesinde CPU Turkey 230 metrekarelik bir alanda ziyaretçilerini ağırlamıştır. Dünya çapında bilgi ve iletişim teknolojileri alanında en fazla konuşulan konulardan biri olan inovatif, yani yenilikçi teknoloji çözümleri CeBIT Bilişim Eurasia'da da en fazla ilgi gören ve fuarın en fazla ziyaret edilen noktalarından biridir.

Projelerin ön değerlendirmeden geçirilmesinden sonra TÜBİDER tarafından, yarışmacıların projelerini ve projeye konu ürün ve sunumlarını tanıtabilecekleri ücretsiz olarak bir stant ortamını sağlamıştır. Seçilen 14 adet proje çalışmaları içersinde Ege Üniversitesi çalışmaları da 6 gün boyunca CeBIT bilişim Fuarında hazırlanan stant ortamında projelerini tanıtmıştır.

Yarışmada final değerlendirmesine kalarak fuarda projelerini sunan grup elemanları;

  •  Ümit TARHAN
  •  M. Ali ULUCAN
  •  Erman SELİM
  •  İbrahim KURU
  •  Cihat EROĞLU
  •  Emre AYANOĞLU
  •  Tanju VONAL
 

26.07.2012 18:53:57