Çerez Örnek
canlı destek

Mezunlar

Değerli Mezunumuz,

Uluslararası ölçekte başarılı olabilecek Elektrik ve Elektronik mühendisleri yetiştirmeyi görev edinen bölümümüz, eğitim kalitesini yükseltmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Bu konuda Mühendislik Değerlendirme Kurulu’nca (MÜDEK) akreditasyon çalışmaları devam etmektedir.

Eğitim kalitesinin değerlendirilmesi kapsamında siz mezunlarımızın görüşleri bizler için önemlidir. Sizlerden gelen görüş ve katkılarla eğitim programımızın performans çıktıları sürekli olarak değerlendirilmekte ve eğitim sistemimizde iyileştirmeler yapılmaktadır. Bunun için sizleri "Anketler" ana menüsü altında yer alan "Mezun Anketi"mize davet ediyoruz.

Sağlıklı günler dileriz.

Elektrik - Elektronik Mühendisliği Bölümü

Mezunlar Komisyonu

 

Ayrıca bizi sosyal medya üzerinden takip etmeyi unutmayınız!!!

 

2015-2019 dönemine ait iş bulma süreleri aşağıda sunulmaktadır. Süreler incelendiğinde, tüm mezunlarımızın tamamının bir işe yerleşebildiği görülmektedir. Ayrıca, mezunlarımızın büyük bir çoğunluğu için bu süreç ilk 6 aydır. 2020 yılına bakıldığında, mezunlarımızın %93'ünün ilk yıl içinde çalışmaya başladığı görülmektedir.

     

 

Mezunlarımızın çalıştığı iş alanları incelendiğinde, büyük bir kısmının Ar-Ge alanında faaliyet gösterdiği görülmektedir. Bunun dışında faaliyet gösterilen alanlar sırasıyla bakım, üretim, akademik ve yönetimdir.

     

 

Ayrıca, yıllara göre mezunlarımızın lisansüstü eğitim durumlarına ait istatistikler aşağıda verilmiştir. Görüldüğü üzere; mezunlarımızın yaklaşık üçte biri lisansüstü eğitimlerine devam etmektedirler.

     


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ