canlı destek

Staj Bilgileri

Basılı kâğıt sarfiyatını azaltmak için yaz dönemi stajları itibari ile staj defteri ve tüm staj evraklarının dijital ortamda teslim edilmesi gerekmektedir.

Staj Defteri: Staj sorumlusunun mail adresinden gönderilmesi durumunda, defterinizin staj sorumlusu tarafından kontrol edildiği kabul edilecektir.

Staj Değerlendirme Formu: Dijital olarak doldurulup staj sorumlusu tarafından gönderilmesi gerekmektedir.

Kurum Anketi: Dijital olarak doldurulup staj sorumlusu tarafından gönderilmesi gerekmektedir.

Öğrenci Anketi: Dijital olarak doldurulup öğrenci tarafından gönderilmesi gerekmektedir, imzaya gerek yoktur.

Firma Staj sorumlusunun göndermesi gereken Staj Defteri, Staj Değerlendirme Formu ve Kurum Anketini öğrencinin göndermesi durumunda belgeler kabul edilmeyecektir.

Evraklarınızı ege.staj.eem@gmail.com adresine gönderiniz.

 

Staj Belge Temini: Staj takip formunda, staj durumu dekanlığa gönderildi, olarak belirtilen öğrencilerimizin SGK girişleri Dekanlık Öğrenci İşleri birimi tarafından yapılacaktır.

Firmaların talep etmesi halinde staj ile ilgili SGK giriş belgesi e-Devlet üzerinden, İşyeri/Staj sözleşmesi gibi belgeler ise öğrencinin isteği ile Dekanlık Öğrenci İşleri biriminden temin edilmelidir.

Ayrıca staj için transkript, öğrenci belgesi gibi belgeler Dekanlık Öğrenci İşleri biriminden temin edilmektedir.

 

1-STAJ BAŞVURU AŞAMASI İŞLEMLER

Staj ile ilgili her türlü işleminiz için ege.staj.eem@gmail.com adresine e-mail gönderebilirsiniz. Staj yapacak öğrencilerin aşağıdaki linkte bulunan ön kayıt formunu doldurduktan sonra  staj başvuru dilekçesi ve firma kabul yazısı ile aşağıda verilen email adresine başvuru yapılacaktır. Staj zorunluluk belgesi ve staj sözleşmesi firmanın talep etmesi halinde verilmektedir. Staj ile ilgili ayrıntılara Staj yönergesinden ulaşabilirsiniz.

  • Staj Başvuru Dilekçesi (Link)
  • Staj Zorunluluk Belgesi (Link) (Kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra staj sorumlusu imzası için belgeyi ege.staj.eem@gmail.com adresine gönderiniz. )

Başvuru sonrası durumunuz öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

2-STAJ SONRASI İŞLEMLER

Stajını tamamlayan öğrencilerin aşağıdaki dokümanları teslim etmesi gerekmektedir.

a) Öğrenci tarafından doldurulacak formlar

b) Firma tarafından doldurulacak formlar

 

3- SIKÇA SORULAN SORULAR

 Staj ile ilgili genel sorulara ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

NOT: Linke tıkladığınızda eğer indirme işlemi başlatılamaz ise, sayfayı Microsoft Edge, Mozilla Firefox gibi tarayıcılarla açarak, dosyayı tekrar indirmeyi deneyiniz.

Güncelleme tarihi: 13.04.2022


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ