canlı destek

Staj Bilgileri

Basılı kâğıt sarfiyatını azaltmak için yaz dönemi stajları itibari ile staj raporu ve tüm staj evraklarının dijital ortamda teslim edilmesi gerekmektedir. Not: Elden evrak teslimi kabul edilmeyecektir.

Ayrıca, dönem içerisinde staj yapacak olan (ders devam zorunluluğu olmayan) öğrencilerimizin staj raporu ve diğer evraklarını staj bitimine müteakip en geç 15 gün içerisinde e-posta olarak ege.staj.eem@gmail.com adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Staj Raporu: Firma yetkilisinin e-posta adresinden ege.staj.eem@gmail.com adresine gönderilmelidir.

Staj Değerlendirme Formu: Dijital olarak doldurulup firma yetkilisi tarafından gönderilmesi gerekmektedir.

Kurum Anketi: Dijital olarak doldurulup firma yetkilisi tarafından gönderilmesi gerekmektedir.

Öğrenci Anketi: Dijital olarak doldurulup öğrenci tarafından gönderilmesi gerekmektedir, imzaya gerek yoktur.

Firma yetkilisinin göndermesi gereken Staj Raporu, Staj Değerlendirme Formu ve Kurum Anketinin öğrencinin göndermesi durumunda belgeler kabul edilmeyecektir.

Staj Belge Temini: Staj takip formunda, staj durumu dekanlığa gönderildi, olarak belirtilen öğrencilerimizin SGK girişleri Dekanlık Öğrenci İşleri birimi tarafından yapılacaktır.

Firmaların talep etmesi halinde staj ile ilgili SGK giriş belgesi e-Devlet üzerinden, İşyeri/Staj sözleşmesi gibi belgeler ise öğrencinin isteği ile Dekanlık Öğrenci İşleri biriminden temin edilmelidir.

Ayrıca staj için transkript, öğrenci belgesi gibi belgeler Dekanlık Öğrenci İşleri biriminden temin edilmektedir.

 

1- STAJ BAŞVURU AŞAMASI İŞLEMLER

Staj ile ilgili her türlü işleminiz için ege.staj.eem@gmail.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Staj yapacak öğrencilerin aşağıdaki linkte bulunan ön kayıt formunu doldurduktan sonra staj başvuru dilekçesi ve firma kabul yazısı ile aşağıda verilen e-posta adresine başvuru yapılacaktır. Staj zorunluluk belgesi ve staj sözleşmesi firmanın talep etmesi halinde verilmektedir. Staj ile ilgili ayrıntılara Staj yönergesinden ulaşabilirsiniz.

  • Staj Başvuru Dilekçesi (Link)
  • Staj Zorunluluk Belgesi (Link) (Kişisel bilgilerinizi doldurduktan sonra firma yetkilisi imzası için belgeyi ege.staj.eem@gmail.com adresine gönderiniz. )

 

"Staj Takip Formu"ndan başvuru sonrası durumunuzu öğrenmek için TIKLAYINIZ

 

2- STAJ SONRASI İŞLEMLER

Firma yetkililerinin imza/kaşe kısmına (günlük çalışma planı dâhil) ünvan, ad-soyad, staj yapılan birim bilgilerinin bilgisayar ortamında yazılması yeterli olacaktır.

Öğrenci anketi hariç diğer belgeler, firma yetkilisinin e-posta adresinden ege.staj.eem@gmail.com adresine gönderilmelidir.

Staj sonrası e-posta olarak teslim edilmesi gereken evraklar aşağıda yer almaktadır;

a) Öğrenci tarafından doldurulacak formlar

​Staj Raporunun hazırlanması ile ilgili videoya aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz:

https://drive.google.com/file/d/1bM8mOqlc52umamlcDe72n1bBN7kBWtyS/view?usp=sharing

Rapor öğrenci tarafından hazırlanıp, firma yetkilisi tarafından onaylanarak firma yetkilisinin e-posta adresinden ege.staj.eem@gmail.com adresine gönderilmelidir.

b) Firma tarafından doldurulacak formlar

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Staj ile ilgili genel sorulara ulaşmak için TIKLAYINIZ

 

NOT: Linke tıkladığınızda eğer indirme işlemi başlatılamaz ise, sayfayı Microsoft Edge, Mozilla Firefox gibi tarayıcılarla açarak, dosyayı tekrar indirmeyi deneyiniz.

Güncelleme tarihi: 25.08.2022


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ